Pixartprinting would like to send you updates on promotions and new products.
You are on the .pl domain. We recommend you go to the .com domain so that the contents of the website are closer to your language and browsing needs.
ENGLISH(EU)
CLOSE
slide 1
slide 2
slide 3
slide 4
slide 5
slide 6

Historia

Pixartprinting, spółka założona w 1994 roku przez Matteo Rigamonti, specjalizuje się w świadczeniu internetowych usług poligraficznych, takich jak wydruki małoformatowe (czasopisma, katalogi, pocztówki, naklejki, etykiety, foldery itp.), wydruki wielkoformatowe (reprodukcje w wysokiej rozdzielczości, plakaty, bilbordy, banery, transparenty, ekspozytory itp.), opakowania, nadruki na materiałach i wiele, wiele innych. Pixartprinting jest dziś jedną z największych europejskich spółek typu web-to-print, zatrudniającą 500 pracowników, mająca ok. 250 000 aktywnych klientów z całej Europy i produkującą średnio 8 000 artykułów dziennie. Produkcja ma miejsce w głównym zakładzie produkcyjnym w Quarto d'Altino (VE). Dzięki parkowi maszynowemu najnowszej generacji, który nie ma sobie równych w Europie, Pixartprinting zapewnia szybką realizację zamówień oraz pewne terminy dostawy, zarówno w kraju, jak i za granicą. Znakomitą obsługę klienta zapewnia ponadto dział customer care, składający się z wielojęzycznego zespołu wykwalifikowanych pracowników. Pixartprinting jest częścią Cimpress (Nasdaq: CMPR), światowego lidera w dziedzinie masowej indywidualizacji.

 

Nasze wartości

Filozofia firmy opiera się na poszanowaniu człowieka i środowiska, stanowiącym niezbędną wartość w budowaniu wszelkiego rodzaju realcji. Nasze wartości to: innowacyjność, jakość, konkurencyjność, najnowsza technologia.

Produkty i usługi

Firma Pixartprinting może być postrzegana jako istny poligraficzny „One Stop Shop”. Od wizytówek po magazyny, od plakatów po flagi, od tekturowych ekspozytorów po po wielkoformatowe banery. Jednym kliknięciem możesz przenieść się do wirtualnej witryny z kompletnym asortyment produktów, które spełnią wszelkie wymagania klientów biznesowych. Możliwe terminy dostawy to: 48 godzin, 72 godziny lub 5-7 dni roboczych.

Poprzez nieustanne wdrażanie najnowszych technologii firma stale wzbogaca szeroką ofertę swoich produktów w celu spełnienia i, o ile to możliwe, wyprzedzenia potrzeb klientów biznesowych, oferując im możliwość poszerzenia własnej działalności o nowe grupy towarowe. 

Wirtualna witryna

Strona internetowa Pixartprinting, stworzona przez nasz zespół IT, została zaprojektowana w oparciu o taki sam język programowania, jakiego używamy w naszym oprogramowaniu zarządzającym, dzięki czemu daje ona zdumiewające korzyści dla użytkowników pod względem elastycznoścci i dynamizmu. Niezwykle intuicyjny interfejs zaopatrzony w praktyczny system pomagający użytkownikom przejść przez poszczególne etapy składania zamówień.


Dodatkowy plus witryny stanowi innowacyjny system wgrywania plików, który jest nie tylko bardzo intuicyjny, ale zawiera również przydatną opcję automatycznej sygnalizacji błędów, dzięki której klienci są informowani w czasie rzeczywistym o ewentualnych nieprawidłowościach pojawiających się w trakcie ładowania zamówienia oraz o poszczególnych etapach jego realizacji. System umożliwiający łatwe śledzenie zamówień jest gwarancją niezawodności, precyzji i przejrzystości świadczonych usług.

Oprogramowanie — podstawowy filar firmy

Mocną stroną procesu produkcyjnego jest oprogramowanie zarządzające, stanowiące podstawowy filar, na którym opiera się cała firma. Umożliwia ono monitorowanie przepływających informacji i nadzorowanie poszczególnych etapów produkcji. Stworzony całkowicie przez nas system, opierający się na wieloplatformowym oprogramowaniu open-source, zarządza kosztorysami, zamówieniami, tokiem pracy i administracją. Ponadto oprogramowanie jest w stanie automatycznie przydzielić najlepszą i najbardziej korzystną technikę druku poszczególnym projektom. Aby jeszcze bardziej zoptymalizować proces produkcyjny, firma Pixartprinting stworzyła jeszcze jeden program, „Uragano”, który współpracuje w oprogramowainem zarządzającym, zapewniając automatyzację realizacji zamówień, zwiększając szybkość i wydajność oraz zmniejszając margines błędu. „Uragano” może przetwarzać zamówienia w oparciu o pięć różnych zmiennych, takich jak: nakład, rodzaj papieru, gramatura, format i czas dostawy. Automatyczna obsługa wszystkich etapów przygotowania do realizacji pozwala zaoszczędzić czas, uniknąć marnotrwaienia materiałów i ograniczyć koszy produkcji. To właśnie stanowi o przewadze firmy Pixartprinting, dzięki której może ona oferować swoim klientom konkurencyjne ceny. „Uragano” jest wyrazem dążenia firmy do pełnej automatyzacji procesu produkcji przy zachowaniu najwyższej wydajności.

Maszyny działu produkcyjnego

Jedną z najmocniejszych stron firmy Pixartprinting jest jej nowoczesny dział produkcyjny, nazywany przez niektórych „małą Drupą”, wyposażony w urządzenia najnowszej generacji, mające najwyższej 3 lata. Z tego powodu firma stanowi punkt odniesienia dla najważniejszych producentów systemów graficznych, które często oferują jej swoje produkty jeszcze przed wprowadzeniem na ogólnodostępny rynek. Tak właśnie było w przypadku urządzeń do 8-kolorowego druku w formacie 70 × 100, Komori Lithrone GL 840 P, wyposażonych w system synchronicznej wymiany płyt.

 

Cały proces produkcyjny spełnia rygorystyczne standardy jakości.

Zakład produkcyjny został stworzony z wykorzystaniem najlepszych aktualnie dostępnych systemów i dzieli się na dwie linie produkcyjne, jedną dla małych formatów i drugą dla dużych. Obie linie produkcyjne prowadzą do wspólnej strefy znajdującej się w centrum zakładu, w której organizowana jest wysyłka. Produkcja małych formatów rozpoczyna się w magazynie, w którym składowane są różne rodzaje papierów, później przechodzi się do właściwego druku i wykończenia gotowego produktu, a w końcu do wysyłki. Podobnie dzieje się w przypadku dużych formatów — z magazynu, w którym składowane są materiały sztywne i materiały w roli, przechodzi się do etapu druku płaskiego lub druku z roli na rolę, a następnie wykańcza się gotowy produkt i przygotowuje się go do wysyłki.

Plusy działu małych formatów

W Pixartprinting druk cyfrowy i offsetowy są jak dwa równoległe światy. Oprogramowanie zarządzające automatycznie przydziela poszczególnym projektom odpowiednią technikę druku w oparciu o szereg kryteriów, takich jak ogólne obciążenie, optymalizacja pracy i czas realizacji wymagany przez klienta. Pliki są wysyłane do unowocześnionego działu HP Indigo lub do działu druku offsetowego wykorzystującego urządzenia Komori.

Małe formaty cyfrowe

W przypadku wielostronicowych dokumentów służących do realizacji katalogów i książek z oprawą zeszytową, publikacji klejonych drukowanych w małych lub średnich nakładach, technika cyfrowa wciąż uznawana jest za lepszą w stosunku do offsetu. Firma Pixartprinting ostatnio ogłosiła zakup czterech nowych maszyn HP Indigo 7600, które uzupełnią istniejący już park maszyn 7500. Nowe HP Indigo 7600 wyposażone są w system Automatic Alert Agent, układ sterowania, który wykrywa i sygnalizuje operatorowi wszelkie różnice między cyfrowym plikiem i arkuszem zadrukowanym przez maszynę. Również modele 7500 zostaną wzbogacone o funkcje nowego modelu.

Małe formaty offsetowe

Do druku offsetowego, stanowiącego stosunkowo „nową” technikę w Pixartprinting, używamy dwóch urządzeń do 8-kolorowego druku w formacie 70 × 100, Komori Lithrone GL 840 P, wyposażonych w system synchronicznej wymiany płyt, zainstalowanych jeszcze przed oficjalną światową premierą. Technologia ta, stanowiąca uzupełnienie dla druku cyfrowego, jest szczególnie korzystna w przypadku wydruku pojedynczych arkuszy w średnich i dużych nakładach.

Dział etykiet

Niedawno zainaugurowany dział poświęcony wydrukowi konkurencyjnych cenowo etykiet, także w małych ilościach lub w limitowanych edycjach. Wykorzystujemy dwie maszyny do druku na roli Epson SurePress L 4033A, z których jedna wyposażona jest dodatkowo w opcję nadruku białego podkładu i system Sei Laser do automatycznego przycinania. Wspólny mianownik etykiet sygnowanych marką Pixartprinting to: doskonała jakość, sześciokolorowy druk (CMYK + pomarańczowy i zielony), wybór różnych materiałów i krótki czas realizacji.

Plusy działu dużych formatów

Dumą działu druków wielkoformatowych Pixartprinting jest rewolucyjna technologia Durst P10, stanowiąca gwarancję najwyższej jakości i konkurencyjności. Pixartprinting szczyci się największą flotą maszyn wykorzystujących tę technologię na świecie — nasz zakład zaopatrzony jest w trzy maszyny P10 roll to roll do druku banerów i siatek oraz w cztery maszyny P10 flatbed ze specjalną konfiguracją CAP, wyposażone w podajnik i układarkę umożliwiające pełną automatyzację procesu druku na materiałach sztywnych i tekturze.

Docelowi użytkownicy

Nasi klienci to w około 90% profesjonalni operatorzy graficzni, głównie drukarze, którzy korzystają z usług Pixartprinting, gdy nie są w stanie sami zrealizować zamówienia w odpowiednio krótkim czasie z uwagi na brak koniecznej technologii albo zdolności produkcyjnej.

 

Zarządzanie klientem

Pixartprinting jest prawdziwym sklepem web-to-print. Klienci mogą obejrzeć ofertę wyłącznie online, wybrać produkty i przejść bezpośrednio do procedury tworzenia bezpłatnego kosztorysu, po czym złozyć zamówienie i uzupełnić je poprzez przesłanie pliku do druku. W celu wyeliminowania problemów, z jakimi borykają się niektóre kategorie klientów, jeszcze nie do końca przekonanych do zakupów online, Pixartprinting stawia na rozwój obsługi klienta, która nadaje ludzki wymiar uslugom oferowanym w wirtualnej sieci.
 

Telefoniczna obsługa klienta dostępna jest w wielu językach w krajach, w których aktywnie działa „wirtualny sklep”, tj. we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Protugalii, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Oferujemy swoim klientom krajowe infolinie obsługiwane przez operatorów będących rodzimymi użytkownikami danego języka. Jednocześnie dostępna jest również usługa obsługi klienta przez czat, umożliwiająca otrzymanie natychmiastowej odpowiedzi na pytania pojawiające się podczas przeglądania witryny.

 

To, jak ważni są dla nas nasi klienci odzwierciedla również nasza filozofia, którą nazywamy „przyjazną polityką ponownego wydruku”. Pixartprinting oferuje bowiem ponowny wydruk produktów, które według klienta zawierają błędy, nawet jeśli nie wynikają one z winy Pixartprinting. Dzięki temu cieszymy się wysokim poziomem lojalności klientów.

 

Satysfakcja klienta opiera się na różnych czynnikach: doskonałej jakoścci, terminowej dostawie i konkurencyjnych cenach.

 

Rozwój poza granicami

Pixartprinting zwraca się ku europejskim rynkom jako firma międzynarodowa, mówiąca dosłownie i w przenośni w języku poszczególnych krajów. Firma dysponuje bowiem oddzielnymi wirtualnymi sklepami dla każdego kraju, który jest dla niej atrakcyjny pod względem stosunków handlowych. Każdy z nich ma swoją domenę lokalną. W tej chwili witryna dostępna jest w następujących językach: włoskim, francuskim, hiszpańskim, portugalskim, angielskim, niemieckim, niderlandzkim, szwedzkim, rosyjskim, rumuńskim i polskim.. 

Ładujemy produkty do koszyka
Art.

Cześć! W Twoim koszyku znajdują się wcześniej dodane produkty. Co chcesz zrobić?

Produkty zostały pomyślnie załadowane! Daty dostawy zostały zaktualizowane Przejdź do koszyka