athlete face

simone origone

Speed Skiing

„Moje najbardziej zdumiewające przeżycie?
Mam to szczęście, że przeżyłem w życiu bardzo wiele,
więc trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie… Na pewno wśród takich
przeżyć mogę wymienić pierwszy raz, gdy uratowałem ludzkie życie
w ramach pracy w charakterze ratownika, wspaniałą wyprawę
na K2 oraz mój pierwszy rekord świata z 2006 r.”.

O mnie

Uprawiam speed ski
Urodziłem się w Aoście w 1979 r.
Mieszkam w Champoluc, w Dolinie Aosty

Athlete Main Picture

Mój sport

Speed ski, czyli narciarstwo szybkie, jest dyscypliną narciarską polegającą na zjeżdżaniu z bardzo pochyłych stoków i osiąganiu jak największej prędkości. Prędkość mierzona jest na ostatnim, najniżej położonym odcinku stoku o długości 100 m. Narciarstwo szybkie jest najszybszym niezmotoryzowanym sportem lądowym.

„Podczas zawodów praktycznie zawsze panuję nad tym, co robię i jest to bezwzględnie konieczne. Jeśli zdarza mi się na chwilę stracić kontrolę to znaczy, że popełniłem jakiś błąd lub że coś poszło nie tak. Byłbym głupi, gdybym lubił tracić panowanie przy jeździe z prędkością ponad 200 km/h! Również gdy wspinam się na szczyty staram się zawsze mieć wszystko pod kontrolą i zachowuję jak największą ostrożność. Niestety z naturą jest tak, że nie wszystko można przewidzieć i nie nad wszystkim da się zapanować”.

Moje osiągnięcia

Jestem najbardziej zwycięskim sportowcem w historii speed ski, tym, który zdobył najwięcej pucharów świata w jednej dyscyplinie narciarskiej (9 razy w latach 2004–2016), pięciokrotnym złotym medalistą i srebrnym medalistą Mistrzostw Świata oraz trzykrotnym rekordzistą świata kolejno w 2006, 2014 i 2015 r. Ponadto jestem drugim sportowcem najdłużej utrzymującym tytuł rekordzisty w tej dyscyplinie (10 lat). Mój aktualny osobisty rekord wynosi 252,987 km/h.

Moje najbliższe plany

Trenuję do najbliższego Pucharu Świata i Mistrzostw Świata, aby spróbować ustanowić nowy rekord.

Newsletter Sign

Zapisz się na newsletter

Twoje dane nie będą przekazywane osobom trzecim